Sala świadków Jehowy w centrum handlowym

Sala świadków Jehowy w centrum handlowym w Galerii Ursynów przyciąga na spotkanie szerokie grono odbiorców. Jest to wiara, która wskazuje, że jedynym bogiem jest Jehowa (Jahwe). Świadkowie Jehowi głoszą, że zbliża się objęcie władzy nad światem przez Królestwo Boże. Dzięki temu na ziemi uzyskamy rajskie warunki do wiecznego życia. Czy świadkowie jehowi mają swój kościół? O czym warto wiedzieć?

Czy świadkowie jehowi mają swój kościół?

Swoim kościołem jehowi nazywają Salę Królestwa Świadków Jehowy. Jest to obiekt, w którym odbywają się spotkania. Te spotkania dotyczą oddawania czci Jehowie, Bogu Biblii. Pozwalają także składać świadectwo o swojej wierze. Celem spotkań na Sali jest uczenie się o Królestwie Bożym, o którym często mówił Jezus. Każdy może odwiedzić Salę Królestwa i zobaczyć, jak wyglądają spotkania. 

Sala świadków Jehowy miejsce nauki o Biblii i religii

Sala świadków Jehowy w centrum handlowym jest z pewnością miejscem nauki o religii i Biblii. Wiele osób wskazuje, że w Biblii często pojawia się greckie słowo "kościół", które odnosi się do grupy wyznawców, a nie do samego budynku, w którym odbywają się spotkania. W naszym kraju istnieje sporo takich miejsca, w których gromadzą się jehowi. 

Świadkowie jehowi uważają, że ich bogiem jest Jahwe. Nie mają oni swojego kościoła, lecz kościołem nazywają Salę Królestwa Świadków Jehowy. Jeden z przykładów takiej sali to pomieszczenie w Galerii Ursynów, gdzie odbywają się liczne spotkania. Na spotkaniach wyznawcy uczą się o Biblii i religii.